Nasza klinika pomaga na terenie największych miast w Polsce, jednak pomagamy w okolicy Zabrza. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów bezustannie podnosimy podstawowe standardy naszych usług medycznych w każdym naszym ośrodku. Najważniejsze jest dla nas samopoczucie chorego, dlatego wciąż rozbudowujemy sieć naszych placówek. Zależy nam by oferowane przez nas leczenie było jak najbardziej przyjazne dla osób uzależnionych i żeby nikt nie musiał przykładać uwagi na odległość. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale również przeprowadzamy kompleksową obsługę od początku trwania leczenia i do jego zakończenia. Prócz zabiegu wszycia esperalu wykonujemy detoks alkoholowy oraz psychoterapię.


Nasza placówka zajmuje miejsce niedaleko Zabrza. Wyróżnia nas nowoczesna placówka, gdzie pracownicy to ludzie pracujący z powołaniem. Nasz personel to profesjonaliści o ofiarnym sercu, dla których dobro osób chorych jest na pierwszym miejscu. W przychodni świadczymy szereg terapii leczących uzależnienie alkoholowe m.in implantujemy esperal disulfiram. Potwierdzeniem oferowanego przez nas profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów z Zabrza, która nam zaufała i wygrała ze swoim nałogiem alkoholowym.

Cena wszywki alkoholowej Zabrze

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł


Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Zabrzu prosimy o kontakt:

esperal Zabrze

Wszywka alkoholowa Zabrze


Wykonywane przez naszą klinikę zabiegi są z zachowaniem bezpieczeństwa dla życia pacjenta. Przykładamy się aby leczenie zostało jak najlepiej dopasowane do zamierzeń pacjenta z Zabrza. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram, który jest zawarty w esperalu na organizm człowieka. Oprócz tego ustala w porozumieniu z pacjentem ilość dawki, która zostanie zaaplikowana we wszywce alkoholowej. Kiedy pacjent jest zdecydowany i świadomy konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może zostać już przeprowadzony.

Esperal (Disulfiram) – sposób działania


Esperal a dokładnie disulfiram, który się w nim znajduje, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie człowieka. Wyłączony zostaje enzym przekształcający alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol podczas terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z zastosowaniem esperalu ma za zadanie całkowicie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Metoda leczenia przy użyciu esperal/disulfiram jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Zabrzu pozostać w stanie trzeźwości.

Czy zaszycie esperalu będzie rozwiązaniem problemu alkoholowego?


Nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, działa w sposób, gdzie spożycie chociażby niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do dalszego spożywania alkoholu.


Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie alkoholizmu, poczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. W celu owocnego pozbycia problemu alkoholowego warto wybrać się do kliniki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz niedaleko Zabrza.

wszywka alkoholowa Zabrze

Czy chory jest w stanie samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?


Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, a więc niemożliwe jest ich samodzielne usunięcie. Nie powinno, że nieupilnowany pacjent złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się 12 miesięczną abstynencję – zdarzają się przypadki, gdzie po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.


Zastanawiasz się czy w Zabrzu znajdziesz klinikę oferującą profesjonalne wszywki alkoholowe?


Najbliżej znajdujący się oddział Naszego Gabinetu znajdziesz w Twojej okolicy, a dokładniej: Esperal Katowice

Wszywka alkoholowa Zabrze – kontakt i trasa dojazdu


Zespół naszego gabinetu blisko Zabrza złożony jest wyselekcjonowanych profesjonalistów. Jesteśmy dostępni w dni robocze, soboty i niedziele po wcześniejszym umówieniu. Zapraszamy, czeka na Państwa kompetentny i pozytywnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc bez wyjątku.


Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Wszystkich potrzebujących zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Katowice