Esperal Kielce

Tworzymy sieć klinik leczenia alkoholizmu a nasze gabinety są obecne w największych miastach Polski. Tak strategiczne rozlokowanie klinik pozwala nam pomagać jeszcze większej liczbie potrzebujących pomocy w pokonaniu nałogu alkoholowego. Działania te mają na celu przede wszystkim wygodę pacjentów, którzy nie muszą już pokonywać niezliczonej liczby kilometrów by rozpocząć terapię i leczenie alkoholizmu.

Cena wszywki alkoholowej Kielce

Esperal Standard – 700 zł
Esperal VIP – 900 zł
Esperal Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu oraz leczenia prosimy o kontakt.

Wszywka alkoholowa esperal Kielce
Wszywka alkoholowa Kielce

Nasze kompleksowe Centrum Esperal z gabinetem w Kielcach, świadczy usługi medyczne w zakresie leczenia alkoholizmu od wielu lat. Posiadamy wykształconą kadrę lekarską, która poza wiedzą teoretyczną, ma także umiejętności praktyczne i doskonale porozumiewa się z osobami uzależnionymi. Nasz personel to ludzie, którzy znają potrzeby osób z uzależnieniem od alkoholu.

Wszywka alkoholowa (esperal) Kielce

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu pozwoliło nam na wypracowanie najskuteczniejszych metod, które jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia naszych pacjentów. Dodatkowo zabieg wszycia esperalu w Kielcach w naszym gabinecie jest pozbawiony bólu dla pacjenta – przeprowadzanie zabiegu jest w znieczuleniu miejscowym.

Sposób działania Esperalu (Disulfiram)

Esperal a dokładnie disulfiram, który się w nim znajduje, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Znaczy to tyle, że zostaje wyłączony enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol w trakcie terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z wykorzystaniem esperalu ma za zadanie zniechęcić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie z zastosowaniem esperalu jest skuteczne i pozwoliło wielu osobom w Kielcach pozostać w stanie trzeźwości.

Czy wszycie esperalu w Kielcach będzie rozwiązaniem choroby alkoholowej?

Nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca (disulfiram), działa na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie alkoholizmu, poczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę (zabieg implantacji esperalu), kończąc na terapii. W celu sprawnego pozbycia problemu alkoholowego rozsądnie jest wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz w Kielcach.

Czy chory będzie w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?

Wszycie esperalu następuje podpowięziowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie należy się więc obawiać, ze nieupilnowany pacjent sięgnie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. Przez to, zaleca się roczną abstynencję – zdarzają się przypadki, gdzie po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą zanikać, jednak całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak konieczność wcześniejszego ich usunięcia, należy skierować się do chirurga, który wykonywał procedurę wszycia esperalu w Kielcach.

wszywka alkoholowa esperal

Wszycie esperalu w Kielcach

Nasz Gabinet Kielce stawia przede wszystkim na kontakt lekarza prowadzącego terapię z pacjentem. Jest to niezwykle ważne podczas wywiadu lekarskiego gdzie dostosowywane są dawki i długość terapii. Pacjentowi przedstawione są szczegóły terapii wszywkami alkoholowymi i wyjaśnione oddziaływanie esperalu na organizm.

Terapie oparte o działanie substancji zawartej w esperalu odznaczają się niezwykłą skutecznością i pomogły wielu uzależnionym w Kielcach wyjść z nałogu alkoholowego.

Esperal Kielce

Najczęstsze pytania

Koszt wszycia esperalu w Kielcach

Esperal to koszt od 399 zł. Należy jednak pamiętać, że cena ostateczna zależy od dawki esperalu, czy też ilości konsultacji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego po więcej szczegółów!

Jak długo działa esperal?

Wszywka alkoholowa działa średnio 8 miesięcy. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie esperal utrzymuje swoje właściwości cały rok. Uzależnione jest to jednak od organizmu chorego.

Ile trwa zabieg implantacji esperalu

Zabieg nie trwa długo, około 30 minut.

Czy sam zabieg boli?

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, nie ma więc miejsca na zbędny ból.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (29 głosów)