Esperal Katowice

Nasza klinika działa na terenie największych miast Polski. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów stale podnosimy standardy naszych usług medycznych w każdej naszej przychodni. Ważne jest dla nas dobro chorego, dlatego wciąż rozwijamy sieć naszych placówek. Zależy nam by leczenie było jak najbardziej komfortowe dla pacjenta i nie musiał się on martwić odległością.

Cena wszywki alkoholowej Katowice

Standard – 750 zł
VIP – 950 zł
Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszycia esperalu prosimy o kontakt.

Nasza klinika w Katowicach to nowoczesna placówka, w której pracownicy to ludzie z powołaniem. Nasz personel to profesjonaliści o złotym sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W przychodni oferujemy szereg terapii leczących uzależnienie alkoholowe m.in wszycie esperalu w Katowicach. Świadectwem naszego profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów, która nam zaufała i pokonała nałóg alkoholowy.

Esperal katowice - wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Katowice

Doświadczenie, które zyskaliśmy przez lata to atut, który nas wyróżnia. Posiadamy specjalistyczne zaplecze medyczna, które sprawia, że implantacja wszywki alkoholowej jest bezbolesna i szybka. Wszywka alkoholowa Katowice aplikowana jest podskórnie przy użyciu znieczulenia miejscowego. Zabieg jest wykonywany przez wyszkolonego lekarza medycyny, który przyjaźnie przedstawi na czym polega wszywka i jaki ma wpływ na organizm.

Jak działa Esperal (Disulfiram)

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Wyłączony zostaje enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która zdecyduje się na spożycie alkoholu w trakcie terapii esperalem doświadczy przykrych dolegliwości działania wszywki alkoholowej podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z zastosowaniem esperalu ma za zadanie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie alkoholizmu przy użyciu disulfiram jest skuteczne i pomogło wielu osobom w Katowicach pozostać trzeźwym.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem choroby alkoholowej?

Nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca, działa na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do dalszego spożywania alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie osób dotkniętych alkoholizmem, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszycie esperalu, kończąc na terapii. W celu owocnego pozbycia problemu alkoholowego najlepiej wybrać się do kliniki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz niedaleko Katowic.

Przeciwwskazania wykonania zabiegu

Implantacja esperalu, nie zawsze może zostać wykonana u każdego chętnego pacjenta. To, czy lekarz zezwoli na zabieg zaszycia, zależy w głównej mierze od stanu zdrowia. Wykluczające od zabiegu zaszycia alkoholowego są: kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, pacjenci uczuleni na składnik esperalu – disulfiram, chorujący na słabą wydolność; serca, obwodową krążenia, chorobę niedokrwienia serca, zapalenie zarostowe tętnic, zapalenie wielonerwowe, nadciśnienie tętnicze oraz zapalenie nerwu wzrokowego.

Zaszycie jest odradzane również osobom, które mają za sobą zawał serca oraz stwierdzone zaburzenia psychiczne. Wykluczające mogą się okazać również choroby układu oddechowego, cukrzyca, problemy z nerkami, padaczka, choroby wątroby, niedoczynność tarczycy. Dlaczego? Esperal może pogłębić stopień zaawansowania wyżej wymienionych chorób.

Konsekwencje spożycia alkoholu po zaszyciu

Wątroba, która działa zupełnie prawidłowo, trawi spożywany alkohol i przekształca go w dwutlenek węgla oraz wodę. Reakcja nosi nazwę dehydrogenazy aldehydowej. Działanie disulfiramu (składniku esperalu) polega na blokadzie naturalnego działania wątroby, tym samym aldehyd octowy (szkodliwy) zostaje odłożony w organizmie. Reakcja organizmu na szkodliwy związek ma zniechęcić uzależnionego do spożywania alkoholu.

Podstawowymi objawami zlekceważenia zakazu picia to:

  • zawroty głowy,
  • nudności,
  • wymioty,
  • zaczerwieniona twarz,
  • bóle głowy.

Objawy mogą się pojawić już po 5 minutach! Trwanie ich jest zależne od organizmu, ale zazwyczaj wynoszą aż 10 godzin. Należy pamiętać, że powyższe objawy należą do tych optymistycznych, które występują przy niewielkiej ilości stężenia alkoholu.

Jak libacja alkoholowa wpłynie na zaszytego pacjenta?
Osoba może mieć zaburzenia widzenia, doznać trwałego uszkodzenia wątroby, cierpieć na zaburzenia prawidłowej pracy serca a nawet świadomością. Niestety, odnotowane również przypadki śmiertelne. Esperal jest uważany jako element terapii awersyjnej. Znaczy to, że chorzy w obawie przed skutkami ubocznymi picia, postanawiają utrzymać stałą trzeźwość. Wszywka alkoholowa wspomaga zachowanie abstynencji na conajmniej 8 miesięcy od zaszycia. Zdarzają się jednak przypadki, że okres zostaje wydłużony do 12. Jest to jednak w głównej mierze zależne od organizmu pacjenta.

Odpowiedni okres na zabieg wszycia esperalu

Nie istnieje odgórny i najlepszy czas na wykonanie zabiegu. Osoba, która chce walczyć z chorobą alkoholową może zgłosić się do nas w każdym momencie. Decyzja o zmianie życia i determinacja wystarczą. Należy pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegu oraz tym, że zabieg jest poprzedzony konsultacją lekarską. Pacjent chętny na zaszycie musi być pełnoletni oraz trzeźwy na conajmniej 12 godzin. Implantację esperalu w Katowicach najlepiej przeprowadzić po 2 dniach trzeźwości. Oprócz wszywki alkoholowej oferujemy detoks alkoholowy oraz alkoholoodtrucia przed samym zabiegiem wszycia. Następnie zalecamy terapię w grupach, bądź sam na sam z lekarzem. Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa nie leczy. Połączenie metod farmakologicznych z psychologicznymi pozwala na sukcesywne kontrolowanie uporczywego nałogu alkoholowego.

Jesteśmy świadom powagi sytuacji i z tego powodu oferujemy kompleksowe leczenie w jednym miejscu. implantacja wszywki alkoholowej esperal Katowice – zachęcamy do kontaktu, oferujemy profesjonalną pomoc.

Czy chory jest w stanie samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?

Wszywka alkoholowa esperal implantowana jest podpowięziowo, nie jest więc możliwe samodzielne usunięcie. Nie ma więc powodów do obaw, ze nieupilnowany pacjent sięgnie za nóż i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. Przez to, zaleca się 12 miesięczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli z jakiegoś powodu zajdzie jednak konieczność wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę wszycia esperalu w Katowicach.

Profesjonalna implantacja esperalu Katowice

Staramy się by leczenie było jak najlepiej dopasowane do oczekiwań pacjenta. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad oraz informuje o wpływie disulfiramu zawartego w esperalu na organizm człowieka. Ponadto ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki aplikowanej wszywki alkoholowej. Kiedy pacjent jest zdecydowany i świadomy konsekwencji zaszycia esperalem, podpisuje zgodę a wszycie esperalu może zostać wykonane. Zabiegowi wszycia esperalu towarzyszy znieczulenie miejscowe.

Implantacja esperalu (wszywka alkoholowa) to sprawdzony sposób do walki z chorobą alkoholową. Wszystkich potrzebujących zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Katowicach.

Najczęściej pojawiające się pytania

Wszywka alkoholowa cena

Koszt zaszycia zaczyna się od 399 zł. Wszystko zależne od wymaganej dawki esperalu.

Czy wykonujemy kompleksowe leczenie alkoholizmu?

Tak, oferujemy wszycie esperalu, detoks alkoholowy oraz psychoterapię. Kompleksowa terapia jest szczególnie polecana osobom, które chcą mieć najwyższą pewność przerwania picia alkoholu.

Esperal Katowice – gdzie i czy wszywamy oryginalny esperal?

Implantacja odbywa się podpowięziowo, co nie przeszkadza w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Zabieg jest bezbolesny przez znieczulenie miejscowe. Wszywka esperal jest oryginalna i sprawdzona.

Czy przerwanie ciągu alkoholowego jest konieczne do zaszycia?

Tak, pacjent musi rozstać się z alkoholem, co również jest pierwszym krokiem w walce z nałogiem. Wszywka alkoholowa esperal może zostać zaimplantowana po odpowiednim czasie od ustąpienia picia.

Wszywka alkoholowa po spożyciu alkoholu

Po choćby niewielkiej ilości alkoholu, esperal zaczyna działać. Powoduje on objawy podobne do zatrucia alkoholowego.

Kto powinien wybrać wszywkę alkoholową?

Każda osoba, która boryka się z chorobą alkoholową i chce zmienić życie dla siebie i innych.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa działa około 9-12 miesięcy. Wszystko jest uzależnione od organizmu pacjenta.

Jak działa lek esperal?

Hamuje metabolizm alkoholu w wątrobie. Dzięki czemu, w krótkim czasie zaczyna się odczuwać dolegliwości podobne do zatrucia alkoholowego. Po wypiciu alkoholu może pojawić się ból głowy, nudności, duszności, zawroty głowy, zaczerwienie twarzy, czy wymioty.

Czy przed zabiegiem jest przeprowadzany wywiad medyczny?

Tak, pozwala określić stan zdrowia pacjenta oraz dopiąć wszelkie szczegóły.

Życie po wszyciu esperalu

Esperal w ciele pacjenta nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Należy pamiętać, by stosować się do zaleceń lekarskich.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (32 głosów)