Esperal Katowice

Nasza klinika działa na terenie największych miast Polski. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów stale podnosimy standardy naszych usług medycznych w każdej naszej przychodni. Ważne jest dla nas dobro chorego, dlatego wciąż rozwijamy sieć naszych placówek. Zależy nam by leczenie było jak najbardziej komfortowe dla pacjenta i nie musiał się on martwić odległością.

Cena wszywki alkoholowej Katowice

Standard – 650 zł
VIP – 850 zł
Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszycia esperalu prosimy o kontakt.

Nasza klinika w Katowicach to nowoczesna placówka, w której pracownicy to ludzie z powołaniem. Nasz personel to profesjonaliści o złotym sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W przychodni oferujemy szereg terapii leczących uzależnienie alkoholowe m.in wszycie esperalu. Świadectwem naszego profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów, która nam zaufała i pokonała nałóg alkoholowy.

Esperal katowice - wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Katowice

Doświadczenie, które zyskaliśmy przez lata to atut, który nas wyróżnia. Posiadamy specjalistyczne zaplecze medyczna, które sprawia, że implantacja wszywki alkoholowej jest bezbolesna i szybka. Wszywka alkoholowa Katowice aplikowana jest podskórnie przy użyciu znieczulenia miejscowego. Zabieg jest wykonywany przez wyszkolonego lekarza medycyny, który przyjaźnie przedstawi na czym polega wszywka i jaki ma wpływ na organizm.

Jak działa Esperal (Disulfiram)

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Wyłączony zostaje enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która zdecyduje się na spożycie alkoholu w trakcie terapii esperalem doświadczy przykrych dolegliwości działania wszywki alkoholowej podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z zastosowaniem esperalu ma za zadanie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie alkoholizmu przy użyciu disulfiram jest skuteczne i pomogło wielu osobom w Katowicach pozostać trzeźwym.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem choroby alkoholowej?

Nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca, działa na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do dalszego spożywania alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie osób dotkniętych alkoholizmem, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszycie esperalu, kończąc na terapii. W celu owocnego pozbycia problemu alkoholowego najlepiej wybrać się do kliniki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz niedaleko Katowic.

Czy chory jest w stanie samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?

Wszywka alkoholowa esperal implantowana jest podpowięziowo, nie jest więc możliwe samodzielne usunięcie. Nie ma więc powodów do obaw, ze nieupilnowany pacjent sięgnie za nóż i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. Przez to, zaleca się 12 miesięczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli z jakiegoś powodu zajdzie jednak konieczność wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę wszycia esperalu w Katowicach.

Profesjonalna implantacja esperalu Katowice

Staramy się by leczenie było jak najlepiej dopasowane do oczekiwań pacjenta. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad oraz informuje o wpływie disulfiramu zawartego w esperalu na organizm człowieka. Ponadto ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki aplikowanej wszywki alkoholowej. Kiedy pacjent jest zdecydowany i świadomy konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę a wszycie esperalu może zostać wykonane. Zabiegowi wszycia esperalu towarzyszy znieczulenie miejscowe.

Implantacja esperalu (wszywka alkoholowa) to sprawdzony sposób do walki z chorobą alkoholową. Wszystkich potrzebujących zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Katowicach.

Esperal Katowice

Wszycie esperalu – najczęściej pojawiające się pytania

Czy wykonujemy kompleksowe leczenie alkoholizmu?

Tak, oferujemy wszycie esperalu, detoks alkoholowy oraz psychoterapię. Kompleksowa terapia jest szczególnie polecana osobom, które chcą mieć najwyższą pewność przerwania picia alkoholu.

Esperal Katowice – gdzie i czy wszywamy oryginalny esperal?

Implantacja odbywa się podpowięziowo, co nie przeszkadza w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Zabieg jest bezbolesny przez znieczulenie miejscowe. Wszywka esperal jest oryginalna i sprawdzona.

Czy przerwanie ciągu alkoholowego jest konieczne do zaszycia?

Tak, pacjent musi rozstać się z alkoholem, co również jest pierwszym krokiem w walce z nałogiem.

Wszywka alkoholowa po spożyciu alkoholu

Po choćby niewielkiej ilości alkoholu, esperal zaczyna działać. Powoduje on objawy podobne do zatrucia alkoholowego.

Kto powinien wybrać wszywkę alkoholową?

Każda osoba, która boryka się z chorobą alkoholową i chce zmienić życie dla siebie i innych.

Jak długo działa wszywka?

Wszywka alkoholowa działa około 9-12 miesięcy. Wszystko jest uzależnione od organizmu pacjenta.

Jak działa lek esperal?

Hamuje metabolizm alkoholu w wątrobie. Dzięki czemu, w krótkim czasie zaczyna się odczuwać dolegliwości podobne do zatrucia alkoholowego. Po wypiciu alkoholu może pojawić się ból głowy, nudności, duszności, zawroty głowy, zaczerwienie twarzy, czy wymioty.

Czy przed zabiegiem jest przeprowadzany wywiad medyczny?

Tak, pozwala określić stan zdrowia pacjenta oraz dopiąć wszelkie szczegóły.

Życie po wszyciu esperalu

Esperal w ciele pacjenta nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Należy pamiętać, by stosować się do zaleceń lekarskich.

Ostatnia aktualizacja