Esperal Wrocław

Nie istnieje idealny sposób na radzenie sobie z problemami. Każdy ma swoje własne metody, które są skuteczne bądź nie. W dużej mierze zależy to także od rodzaju wydarzenia, okoliczności oraz możliwości działania. Ciężko określić co można uznać za perfekcyjne rozwiązanie. W końcu ludzie są różni i mają odmienne podejście życiowe. Co w przypadku Polaków najczęściej generuje kłopoty? Zazwyczaj kwestie finansowe, zawodowe, rodzinne oraz partnerskie. Szacuję się, że rocznie na każdego Polaka przypada 11 litrów czystego alkoholu. Liczba ta z roku na rok wzrasta. Choroba alkoholowa to poważny problem społeczny. Póki co nie są zwiastowane jakiekolwiek prognozy jakoby alkoholizm miał kompletnie zniknąć bądź chociaż ulec znacznej redukcji. Dlatego też powstają ośrodki zajmujące się leczeniem choroby alkoholowej.

Esperal Wrocław – cena

Esperal Standard – 700 zł
Esperal VIP – 900 zł
Esperal Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu w prosimy o kontakt.

Wszywka alkoholowa Wrocław

Najbardziej szanowaną i znaną kliniką we Wrocławiu jest Nasz Gabinet – centrum medyczne. Mając na uwadze dobro pacjentów postanowiliśmy otworzyć swoje oddziały w wielu miastach tak aby dostęp do środków typu wszywki alkoholowe był jeszcze lepszy i łatwiejszy. Najważniejszym jest żeby każdy kto zdecyduje się na leczenie esperalem, miał możliwość skorzystania z niego jak najszybciej i w jak najbardziej godziwych warunkach. Dzięki temu Nasi pacjenci nie muszą pokonywać niezliczonej ilości kilometrów aby otrzymać fachową pomoc. Z myślą o komforcie i chęcią ułatwienia procesu leczenia uzależnień od alkoholu, proponujemy także detoks alkoholowy w formie szybkiej detoksykacji. To co wyróżnia Nasz Gabinet to ujednolicenie standardów i stawianie na pierwszym miejscu pacjenta bez względu na to do jakiej placówki się zgłasza. Do tej pory udało nam się przeprowadzić kilkaset zabiegów wszycia esperalu. Podobnie jak w innych naszych oddziałach tak i tutaj spotkać można przyjazny personel, który zna i rozumie problemy ludzi zmagających się z chorobą alkoholową. Nasz gabinet Wrocław – zaufało nam już wielu pacjentów, którzy są dzisiaj świadectwem naszego profesjonalizmu. Każda historia jest inna. Alkoholików nie da się jednakowo ocenić. Nasi lekarze we Wrocławiu dbają o indywidualne podejście i komfort chorych oraz ich najbliższych.

Wszywka alkoholowa (esperal) – informacje i leczenie

Wszywka alkoholowa a picie

W przeciwieństwie do leczenia, które jest długie chociaż dzięki esperalowi bardziej efektowne, choroba alkoholowa potrafi rozwijać się szybko, chociaż w dużej mierze zależy to od konkretnego przypadku i zachowania alkoholika. Szczególnie zły wpływ mają na człowieka inni ludzie. Jeśli dana osoba spędza dużo czasu w towarzystwie alkoholików, tym bardziej narażona jest na uzależnienie, a szczególnie młode osoby, który są podatne na wpływ starszych od siebie lub rówieśników. Płyny etylowe towarzyszą Polakom właściwie cały czas. Podczas każdego spotkania z przyjaciółmi, rodziną, w trakcie świąt czy innych uroczystych okazji. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Nie każdy kto spożywa alkohol jest nałogowcem. Jednakże granica między okazjonalnym piciem a chorobą alkoholową potrafi być cienka. Objawy nie zawsze są jednoznaczne. Niekiedy trudno określić kiedy zaczyna się uzależnienie, a tym bardziej co zrobić aby je przerwać. Głównie jest to jednak bolączka domowników, ponieważ alkoholicy sami nie często przyznają się do choroby i mija wiele czasu zanim zdecydują się na esperal w formie wszywki alkoholowej.

Stadia choroby alkoholowej

Mimo, że choroba alkoholowa u każdego wygląda trochę inaczej, na przestrzeni lat próbowano określić jej podstawowe fazy. E.M. Jellinek zaproponował 4 stadia choroby alkoholowej. Ta początkowa to faza prealkoholowa podczas, której człowiek sporadycznie decyduje się na picie, jednak po pewnym czasie orientuje się jak “dobrze” alkohol działa na samopoczucie. Ulega zmianie także tolerancja na płyny etylowe (coraz większa ilość jest potrzebna aby się upić). Podczas fazy ostrzegawczej, nałogowiec zaczyna mieć luki w pamięci. Następnie można zaobserwować w okresie krytycznym, że dana osoba kompletnie traci kontrolę nad swoim życiem, zachowaniem oraz ilością wypijanych trunków. Długotrwałe ciągi alkoholowe świadczą już o finalnej części uzależnienia nazywanej przewlekłą. Komitet Ekspertów dla Spraw Alkoholizmu Światowej Organizacji Zdrowia zaproponował inny podział. Uznali, że alkoholicy wpierw epizodycznie piją nadmierną ilość alkoholu, w różnych odstępach czasu. Potem staje się to już nawykiem, a o jakiejkolwiek kontroli można zapomnieć. Później uzależnienie przemienia się w nałóg. Wyróżnili także grupę o nazwie alkoholizm inny, dotyczącą picia związanego z patologią i zaburzeniami psychicznymi. Oczywiście na każdym z etapów pomocny może być zabieg wszycia esperalu we Wrocławiu. Jeśli tylko występuje uzależnienie to wszywki alkoholowe są jak najbardziej wskazane. Esperal to najskuteczniejszy i najbardziej bezpieczny sposób walki z chorobą alkoholową. Póki co nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody niż implantacja esperalu we Wrocławiu. Chociażby przez późniejszy wstręt do alkoholu, bądź ryzyko poważnych komplikacji po spożyciu.

Esperal kontra działanie alkoholu

Mimo, że wszyscy wiedzą o tym jak bardzo negatywny wpływ ma choroba na organizm człowieka, to nadal uzależnienie to jest jednym z najbardziej powszechnych. Każdy ma świadomość, że alkohol niszczy wątrobę i prowadzi do jej marskości. Jednakże, czy to jedyne wyniszczające skutki choroby alkoholowej, którą może zastopować wszycie leku esperal? Alkoholizm wpływa również na działanie mózgu oraz iloraz inteligencji. Co więcej, oddziałuje na wszelkie zdolności poruszania się, równowagi i kondycję fizyczną. Pod względem zdrowotnym uzależniony może także cierpieć na zapalenie żołądka, niedożywienie i wyniszczenie, polineuropatię i miopatię, zaburzenia psychiczne takie jak majaczenie, halucynoza, zespół Korsakowa i encefalopatia Wernickego. Zdarza się także, że alkoholik upija się na śmierć. Choroba nie jest powiązana tylko ze zdrowiem. Silnie oddziałuje także na psychikę. Alkoholik nie interesuje się swoim wyglądem i uczuciami innych. Pojęcie empatii jest mu zupełnie obce. Szuka winnych wśród innych ludzi. W momencie sugestii o istniejącym uzależnieniu, reaguje zazwyczaj agresją i zdenerwowaniem. Choroba alkoholowa doprowadza do rozpadu rodzin, związków.

Kiedy najlepiej zdecydować się na wszycie esperalu?

Nie ma konkretnych zaleceń i określonej daty. Jeśli tylko osoba chce walczyć z chorobą alkoholową to nieistotne jak bardzo jest ona rozległa. Chęć zmian i determinacja są w pełni wystarczające. Oczywiście, zabieg wszycia esperalu wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Pacjent musi być pełnoletni i trzeźwy na przynajmniej 12 godzin przed implantacją esperalu we Wrocławiu, lecz najlepiej aby trwało to nawet 2 dni. Wszystko z myślą o komforcie i chęcią ułatwienia procesu leczenia choroby alkoholowej, proponujemy nie tylko esperal Wrocław, ale także detoks alkoholowy w formie szybkiej detoksykacji lub dłuższego alkoholoodtrucia przed zaszyciem wszywki alkoholowej oraz terapię w grupach lub sam na sam z lekarzem po zabiegu wszycia esperalu. Same wszywki alkoholowe nie wyleczą pacjenta z choroby alkoholowej. Jeśli jednak połączy on metody farmakologiczne z psychologicznymi powinien z powodzeniem kontrolować nałóg. Dlatego zapewniamy kompleksowe leczenie w jednym miejscu. Dzięki temu pacjenci nie muszą się obawiać, że po wszyciu esperalu we Wrocławiu będą skazani jedynie na siebie.

Esperal czy jest szkodliwy

Prawidłowo działająca wątroba trawi alkohol dostarczany do organizmu poprzez przekształcenie go w wodę i dwutlenek węgla. Reakcję tą nazywa się dehydrogenazą aldehydową. Disulfiram, który jest wewnątrz esperalu działa jak blokada na ten naturalny odruch wątroby, powodując odkładanie się w organizmie szkodliwego dla człowieka aldehydu octowego. Brzmi to źle, ale to właśnie reakcja na ten szkodliwy związek ma zniechęcić chorego do spożywania alkoholu. Objawy: zawroty głowy, nudności, wymioty, zaczerwieniona twarz oraz bóle głowy mogą pojawić się już po 5-10 minut od spożycia alkoholu i trwać nawet do 10 godzin. Lecz to najbardziej optymistyczna opcja występująca jedynie przy niewielkim stężeniu alkoholu we krwi. Co się może stać gdy pacjent zdecyduje się na libację alkoholową, a wszywka alkoholowa zacznie działać? Wtedy zdarza się, że chorzy przestają widzieć, doznają trwałych uszkodzeń wątroby, cierpią na zaburzenia pracy serca oraz świadomości. Odnotowane są także przypadki śmiertelne. Esperal uważa się za element terapii awersyjnej. Chorzy w obawie przed tym co może spowodować wszywka alkoholowa po spożyciu alkoholu, decydują się na stałą trzeźwość. Esperal jako wszywka alkoholowa zapewnia abstynencję przez przynajmniej 8 miesięcy, w niektórych przypadkach nawet do roku. Wszystko zależy od ludzkiego organizmu.

Przeciwskazania zaszyciu – Wrocław esperal

Zabieg implantacji esperalu nie jest dostępny dla każdego. Umożliwieniu zaszyciu we Wrocławiu towarzyszy stan zdrowia. Nie mogą zdecydować się na zaszycia alkoholowego osoby, jak: kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także pacjenci, którzy są uczuleni na disulfiram, chorują na niewydolność serca, niewydolność obwodowa krążenia, chorobę niedokrwienia serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe, zapalenie nerwu wzrokowego. Zaszycie alkoholowe jest także niewskazane dla tych osób, które przeszły zawał serca oraz u których stwierdzono zaburzenia psychiczne. Ostrożność powinny zachować również te osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego, cukrzyca, padaczką, chorobami nerek, wątroby, a także niedoczynnością tarczycy, gdyż esperal może pogłębić zaawansowanie tych chorób.

Wszywka alkoholowa - esperal Wrocław

Wszywka alkoholowa Wrocław – gdzie się zaszyć

Jeśli chodzi o wszycie Esperalu (Disulfiram) to nasze doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze medyczne umożliwiają szybkie i bezbolesne wykonanie zabiegu. Wszywka alkoholowa Wrocław implantowana jest przez lekarza z Nasz Gabinet w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jeszcze tego samego dnia może opuścić placówkę. Unika zatem jakiejkolwiek hospitalizacji i wizyt w szpitalu. Zabieg wszycia esperalu jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. O tym jaka dawka leku esperal zostanie zaimplementowana decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem. Chodzi o to aby leczenie przy wsparciu wszywek alkoholowych było dostosowane do chorego i jak najbardziej spełniało jego oczekiwania. Esperal to lek w formie sterylnych tabletek przystosowanych do wszywania podskórnego, lub precyzyjniej określając – podpowięziowego. Okolice pośladka nie posiadają ogromnych naczyń krwionośnych ani skupisk nerwowych, dlatego stanowią doskonały wybór zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i estetycznego. Miejsce po zabiegu z użyciem wszywek alkoholowych jest właściwie niewidoczne, a esperal praktycznie niewyczuwalny pod skórą. Wszycie esperalu Wrocław (disulfiram) trwa około kilkunastu minut, wraz z przygotowaniem pacjenta do zabiegu. Szacuje się, że sam zabieg implantacji esperalu we Wrocławiu trwa ok. 30 minut.

Zabieg wszycia esperalu Wrocław – rodzaje

Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze esperal jest lekiem wskazanym we wszystkich przypadkach, jeżeli chodzi konkretnie o formę wszywki alkoholowe. Najczęściej można zastosować esperal w postaci kapsułek, które należy brać regularnie o ustalonej porze dnia. Ważne jest to, że na wszycie esperalu Wrocław mogą pozwolić sobie jedynie osoby dorosłe. Zabieg implantacji esperalu (disulfiram) można powtórzyć po 8 miesiącach od pierwszego wszycia. Należy zwrócić uwagę na fachową opiekę przed, w czasie i po zabiegu wszycia esperalu – lekarz dokładnie tłumaczy przed implantacją wszywek alkoholowych na czym będzie ona polegać i w jaki sposób należy pielęgnować ranę po zaszyciu alkoholowym.

Wszywka alkoholowa Wrocław – czy esperal pomaga

Stosowanie Esperalu (Disulfiramu), powszechnie znanego jako wszywka alkoholowa jest dość skuteczną metodą wspomagania walki z chorobą alkoholową w sposób farmakologiczny. Niektóre osoby nie są w stanie samodzielnie podjąć walki z problemem, a przy pomocy medycznego „strażnika” w formie esperalu przychodzi im to znacznie łatwiej. Implantacja wszywek alkoholowych niesie za sobą jednak szereg pytań, na które warto znać odpowiedź zanim podejmie się decyzję o zabiegu z użyciem esperalu. Dlatego też konsultanci z Nasz Gabinet Wrocław obsługujący infolinię w każdym dniu tygodnia są gotowi udzielić porady i wyjaśnić na czym polega leczenie esperalem. Jeżeli choroba alkoholowa przerasta daną osobę, warto zdecydować się na wszycie esperalu. Reakcja jaka ma miejsce w momencie spożycia alkoholu, mając wszywkę alkoholową, na zawsze ‘obrzydzi’ choremu picie alkoholu. Zabieg wszycia esperalu wykonywany jest zazwyczaj u osób, na których nie działają wszelkie inne sposoby. Można zdecydować się na tabletki lub wszywkę alkoholową. Możliwość wyboru z pewnością jest powodem tak dużej popularności esperalu. Cena wszycia esperalu Wrocław w pełni wiąże się ze standardem implantacji.

Wszycie esperalu – najczęstsze pytania

Czy wszycie esperalu boli?

Nie, implantacja wszywki alkoholowej jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym.

Ile trwa wszycie esperalu?

Zabieg, wraz z wizytą lekarską trwa około 30 min.

Reakcja organizmu a wszywka alkoholowa w ciele pacjenta

Sam esperal nie da się we znaki. Dopiero niewielkie spożycie alkoholu, przyczyni się do szeregu nieprzyjemnych objawów. Porównać je można do zatrucia alkoholowego.

Czy wszycie esperalu wystarczy?

Zalecamy kompleksową usługę. Oprócz zabiegu implantacji esperalu, oferujemy detoks alkoholowy oraz psychoterapię. Po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Wszycie esperalu – cena we Wrocławiu

Koszt zaczyna się od 399 zł i zależy od wielu czynników. Finalna cena jest uzależniona od ilości dawki leku, ilości bezpłatnych wizyt oraz rodzaju użytych szwów. Wszycie esperalu nie może być wykonane na siłę, a z własnej woli pacjenta.

Ostatnia aktualizacja