Esperal Olsztyn

Jesteśmy świadom problemu alkoholowego, który z roku na rok narasta. Nie przechodzimy obok tego obojętnie – nasze kliniki rozmieszczone są po całej Polsce, wliczając Olsztyn. Każda z naszych placówek świadczy profesjonalne podejście do pacjenta. Nasz Gabinet tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem i chęcią niesienia pomocy. Dzięki temu jesteśmy bardzo częstym kierunkiem osób uzależnionych w Olsztynie.

Cena wszywki alkoholowej Olsztyn

Esperal Standard – od 700 zł
Esperal VIP – 900 zł
Esperal Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. W celu poznania dokładnej ceny zabiegu wszycia esperalu prosimy o kontakt.

Wszywka alkoholowa Olsztyn

Jesteśmy kliniką w Olsztynie, która zajmuje się wszywaniem esperalu. Jesteśmy nastawieni na pomoc osobom z nałogiem alkoholowym i sukcesywnie ją realizujemy od wielu lat. Nasz Gabinet wykonuje wysokiej jakości zabiegi implantacji esperalu w postaci wszywki. Ponadto nasz zespół lekarzy jest wysoce doświadczony i z troską dba o każdego pacjenta – bez wyjątku. Nasz personel tworzą przede wszystkim ludzie, których priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta.

wszywka alkoholowa (esperal) Olsztyn

Esperal (disulfiram) – sposób działania

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Wyłączony zostaje enzym przekształcający alkohol do bardziej przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która zdecyduje się na spożycie alkoholu w trakcie trwania terapii esperalem z disulfiram, doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie całkowicie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Metoda leczenia z zastosowaniem esperalu (disulfiram) jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Olsztynie pozostać w stanie trzeźwości.

Czy zaszycie esperalu będzie rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Nie, substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, działa w sposób, gdzie spożycie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego picia alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie osób dotkniętych alkoholizmem, poczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. Chcąc skutecznie rozwiązać problem alkoholowy, rozsądnie jest wybrać się do naszej placówki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz w Olsztynie.

Czy chory jest w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?

Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie powinno mieć miejsca, że niepilnowany pacjent złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się roczną abstynencję – zdarzają się przypadki, gdzie po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.

Zaszycie esperalem rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Niestety, ale nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie alkoholizmu, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. Chcąc skutecznie rozwiązać problem alkoholowy, warto wybrać się do naszej kliniki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz w Olsztynie.

Wszycie esperalu Olsztyn

Leczenie alkoholizmu w Naszym Gabinecie jest przeprowadzane indywidualnie. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, z którego wynika wielkość dawki i czas terapii esperalem. Indywidualne podejście pozwala na skuteczność leczenia, a tym samym szybsze pozbycie się problemu z alkoholem. Ważną informacją, jest to, że przed zabiegiem implantacji wszywki, pacjent zobowiązany jest do podpisania zgody na wszczepienie esperalu.

Ostatnia aktualizacja