Esperal Olsztyn

Jesteśmy świadom problemu alkoholowego, który z roku na rok narasta. Nie przechodzimy obok tego obojętnie – nasze kliniki rozmieszczone są po całej Polsce, wliczając Olsztyn. Każda z naszych placówek świadczy profesjonalne podejście do pacjenta. Nasz Gabinet tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem i chęcią niesienia pomocy. Dzięki temu jesteśmy bardzo częstym kierunkiem osób uzależnionych w Olsztynie.

Przeprowadzane przez naszą klinikę zabiegi są bezpieczne dla życia pacjenta. Przykładamy się aby leczenie było jak najlepiej dobrane do celu pacjenta. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza rozmowę-wywiad oraz przekazuje informacje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na ciało człowieka. Oprócz tego ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki, która zostanie zaaplikowana we wszywce alkoholowej. Kiedy pacjent będzie zdecydowany i świadom konsekwencji zaszycia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może zostać już przeprowadzony.

Cena wszywki alkoholowej Olsztyn

Esperal Standard – 700 zł
Esperal VIP – 900 zł
Esperal Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. W celu poznania dokładnej ceny zabiegu wszycia esperalu prosimy o kontakt.

Wszywka alkoholowa Olsztyn

Jesteśmy kliniką w Olsztynie, która zajmuje się wszywaniem esperalu. Jesteśmy nastawieni na pomoc osobom z nałogiem alkoholowym i sukcesywnie ją realizujemy od wielu lat. Nasz Gabinet wykonuje wysokiej jakości zabiegi implantacji esperalu w postaci wszywki. Ponadto nasz zespół lekarzy jest wysoce doświadczony i z troską dba o samopoczucie pacjenta – bez wyjątku. Nasz personel tworzą przede wszystkim ludzie, których priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta.

wszywka alkoholowa (esperal) Olsztyn

Esperal Olsztyn – najczęstsze pytania

Wszywka alkoholowa może pomóc odmienić życie osoby uzależnionej. Wiele osób ma pytania odnośnie działania, jak przebiega zabieg wszywki alkoholowej oraz czy przebiega w znieczuleniu miejscowym. Poniżej znajdziesz odpowiedź na kilka najważniejszych pytań. W razie braku odpowiedzi na nurtujące pytanie – prosimy o kontakt telefoniczny.

Esperal (disulfiram) – sposób działania wszywki

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Wyłączony zostaje enzym przekształcający alkohol do bardziej przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która zdecyduje się na spożycie alkoholu w trakcie trwania terapii esperalem z disulfiram, doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie całkowicie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Metoda leczenia z zastosowaniem esperalu (disulfiram) jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Olsztynie pozostać w stanie trzeźwości.

Czy chory jest w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?

Implantacja wszywki alkoholowej następuje podpowięzowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie powinno mieć miejsca, że niepilnowany pacjent złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się roczną abstynencję – zdarzają się przypadki, gdzie po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.

Czy zaszycie esperalem jest rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Niestety, ale nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu. Tym samym powoduje ograniczenie potęgowania nałogu alkoholowego.

Bardzo skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie alkoholizmu, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszycie esperalu, na terapii kończąc. Chcąc skutecznie rozwiązać problem alkoholowy, warto wybrać się do naszej kliniki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz w Olsztynie. Wszywka alkoholowa esperal zostanie w profesjonalny sposób zaimplantowana po uprzednim wywiadzie i ustaleniu dawki.

Wszycie esperalu Olsztyn

Leczenie alkoholizmu w Naszym Gabinecie jest przeprowadzane indywidualnie. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, z którego wynika wielkość dawki i czas terapii esperalem. Indywidualne podejście pozwala na skuteczność leczenia, a tym samym szybsze pozbycie się problemu z alkoholem. Ważną informacją, jest to, że przed zabiegiem implantacji wszywki, pacjent zobowiązany jest do podpisania zgody na wszczepienie esperalu.

Poniżej lista chorób, które wykluczają z tej opcji leczenia alkoholizmu:

  • nadwrażliwość na esperal (disulfiram),
  • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
  • występujące problemy z układem krążenia,
  • nietrzeźwość pacjenta bądź spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
  • zażywanie niektórych leków.

Indywidualne objawy mogą zostać przez lekarza uznane do dyskwalifikacji. Wszystko zależy od tego, czy lekarz uzna, że działanie wszywki alkoholowej zostanie zaburzone. Wszywka alkoholowa Olsztyn może mieć mniejszą skuteczność, nie działać, bądź wpłynąć na zdrowie pacjenta.

Często zadawane pytania

Koszt esperalu w Olsztynie

Wszycie esperalu to koszt od 399 zł. W celu ustalenia ostatecznej ceny zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Wszycie esperalu boli?

Nie, stosujemy znieczulenie miejscowe. Pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa żadnego bólu.

Jak długo trwa działanie esperalu?

Esperal w organizmie działa około 8 miesięcy. Zdarza się, że czas ten zostanie wydłużony do całego roku. Zależne jest to od organizmu.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (48 głosów)