Esperal Rzeszów

Nasze placówki specjalizujące się w kompleksowym leczeniu alkoholizmu, zlokalizowane są w największych miastach Polski, by zapewnić pacjentom jak najlepszy i najwygodniejszy dostęp do terapii esperalem na najwyższym poziomie.

Cena wszywki alkoholowej Rzeszów

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł

Cena wszywki esperal w Rzeszowie może różnić się ze względu na użyte materiały, rodzaj szwów i stężenie leku disulfiram. Ostateczny rodzaj pakietu ustalany jest podczas rozeznania lekarskiego. Sprawdź esperal Rzeszów.

Leczenie alkoholizmu Rzeszów

Wykonywane przez nas zabiegi są bezpieczne dla życia pacjenta. Staramy się by leczenie było jak najlepiej dopasowane do celu chorego z Rzeszowa. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na ciało człowieka. Oprócz tego ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki, która zostanie zaaplikowana we wszywce alkoholowej. Kiedy pacjent będzie zdecydowany i świadom konsekwencji zaszycia esperalem, zostaje podpisana przez niego zgoda, a zabieg może być już przeprowadzony.

Nasza klinika w Rzeszowie powstała z myślą o pacjentach i chęcią pomocy osobom uzależnionym. Nasz personel medyczny odpowiadający za wykonywane terapie i zabiegi wszycia esperalu cechuje profesjonalizm i troska o dobro pacjenta.

Dbamy o ciepłą atmosferę, nie zapominając jednocześnie o profesjonalnym podejściu do sprawy.

Sama wszywka alkoholowa to innowacja w dziedzinie terapii alkoholowych. Jej działanie polega na wywołaniu w pacjencie awersji do picia. Disulfiram, czyli substancja czynna obecna w esperalu, po spożyciu alkoholu wywołuje uporczywe, trudne do zbagatelizowania dolegliwości bólowe.

Występują po kilku minutach od wypicia i mogą się one utrzymywać nawet kilka godzin. W przypadku zachowania trzeźwości disulfiram nie wywołuje żadnego rodzaju objawów.

Niechęć do sięgnięcia po kieliszek pomaga skutecznie zwalczyć chorobę alkoholową – stąd wszycie esperalu cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Leczenie alkoholizmu – najczęstsze pytania

Sposób działania wszywki alkoholowej

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Wyłączony zostaje enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol w trakcie terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z wykorzystaniem esperalu ma za zadanie całkowicie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie z zastosowaniem esperalu (disulfiram) jest skuteczna i pozwoliła wielu osobom w Rzeszowie pozostać trzeźwym.

Czy wszywka alkoholowa będzie rozwiązaniem problemu?

Niestety, ale nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca, działa na zasadzie terapii awersyjnej, działa w sposób, gdzie spożycie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.

Skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie alkoholizmu, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. W celu owocnego rozwiązania problemu alkoholowego najlepiej wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz w Rzeszowie.

Czy chory jest w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?

Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo (w znieczuleniu miejscowym), a więc niemożliwe jest ich samodzielne usunięcie. Nie powinno, że niepilnowany chory złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wchłaniane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. Przez to, zaleca się 12 miesięczną abstynencję – jednak po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli z jakiegoś powodu zajdzie jednak wymóg wcześniejszego ich usunięcia, należy skierować się do chirurga, który wykonywał procedurę implantacji wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa Rzeszów – oryginalny esperal

Warto wspomnieć, iż przed każdym zabiegiem zaszycia alkoholowego pacjenci edukowani są pod kątem wpływu substancji disulfiram na organizm. Następnie podczas wywiadu medycznego podpisywana jest zgoda na leczenie i wspólnie z lekarzem ustalana jest proporcja leku, stężenie disulfiramu oraz długość terapii.

Zabieg zaszycia alkoholowego trwa niecałe 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. W tym celu stosuje się znieczulenie miejscowe, by zapewnić pacjentowi pełen komfort i wygodę. Tabletki esperal są pod skórą niewidoczne, więc o to również nie należy się martwić. Po zakończonym zabiegu pacjent może spokojnie wrócić do domu i pracy.

Wszywka alkoholowa jest nieraz jedynym sposobem na odstawienie alkoholu i zyskanie chęci do zmiany swojego życia wolnej od choroby alkoholowej. Coraz więcej pacjentów decyduje się na leczenie alkoholizmu po przez wszywkę alkoholową.

wszywka alkoholowa (esperal) Rzeszów

Najczęściej zadawane pytania

Cena esperalu w Rzeszowie

Koszt implantacji wszywki zaczyna się od 399 zł. Ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników, jak ilośc esperalu, czy konsultacji lekarskich. Po więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Czy przeprowadzamy kompleksowe leczenie?

Tak, zajmujemy się kompleksowym leczeniem; od detoksu alkoholowego, przez wszywkę a na terapii kończąc. Odmień swoje życie i zadzwoń już dziś!

Wszycie esperalu boli?

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, pacjent więc nic nie odczuwa.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (41 głosów)