Esperal Łódź

Sieć naszych gabinetów zlokalizowana jest w największych miastach Polski. Dzięki temu nasi pacjenci mają ułatwiony dostęp do profesjonalnych wszywek alkoholowych i skutecznych metod leczenia alkoholizmu. Pacjenci nie muszą już samodzielnie pokonywać niezliczoną liczbę kilometrów, gdyż chcąc być bliżej pacjenta, oferujemy także wizyty domowe po wcześniejszym ustaleniu adresu. Klinika Esperal Łódź to placówka o wysokim standardzie, gdzie jakość świadczonych usług w tym implantacji esperalu – jest na najwyższym poziomie.

Cena wszywki alkoholowej Łódź

Standard – 750 zł
VIP – 950 zł
Premium – 1200 zł
Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Cena wszycia esperalu może zależeć od wielu czynników. Jeśli chcesz poznać dokładna cenę oraz, to jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Łodzi prosimy o kontakt.

W Łodzi działamy od kilku lat, praktyka ta pozwoliła zdobyć nam cenne doświadczenie. Obecnie jesteśmy uznaną i jedną z częściej wybieranych klinik leczenia alkoholizmu. Nasze doświadczenie jest naszą wizytówką i świadectwem wysokiego profesjonalizmu w implantacji wszywki alkoholowej esperal. Współpracujemy z kadrą lekarską, która składa się z ludzi z sercem na dłoni. Dla naszego personelu zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów jest na pierwszym miejscu. Każda osoba potrzebująca może liczyć na zrozumienie i szacunek.

Po lewej ojciec chroniący córkę przez matką, która nałogowo pije wino

Wszywka alkoholowa Łódź

Polskie Centrum Esperal Łódź gwarantuje, że wszycie esperalu jest z wykorzystywaniem jedynie oryginalnych tabletek. Oferujemy najwyższą jakość w Łodzi. Zabieg implantacji esperalu wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu zabieg wszczepienia esperalu jest całkowicie bezbolesny. Esperal Łódź – pacjent po wykonaniu zabiegu implantacji wszywki może swobodnie wrócić do domu. Lekarz drobiazgowo przed wykonaniem zabiegu wszycia esperalu na bazie disulfiram odpowiada na wszystkie nurtujące chorego pytania i udziela informacji i porad związanych z terapią esperalem.

Jak działa wszywka esperal (Disulfiram)?

Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie człowieka. Wyłączony zostaje enzym przekształcający alkohol do bardziej przyswajalnej formy. W związku, z tym osoba po spożyciu alkoholu, doświadczy w trakcie trwania terapii esperalem z disulfiram przykrych dolegliwości podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie całkowicie zniesmaczyć do sięgania po trunki z zawartością alkoholu przez pacjenta. Metoda leczenia przy użyciu disulfiram jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Łodzi pozostać w stanie trzeźwości.

Wszycie esperalu rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Niestety, ale nie, esperal a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), działa na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.

Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie osób dotkniętych alkoholizmem, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszycie esperalu, kończąc na terapii. Chcąc skutecznie rozwiązać problem alkoholowy warto wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu alkoholizmu, którą znajdziesz w Łodzi.

Czy chory będzie w stanie samodzielnie wydrapać wszywkę z organizmu?

Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, a więc niemożliwe jest ich samodzielne usunięcie. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma więc powodów do obaw, ze niepilnowany pacjent sięgnie za nóż i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. Przez to, zaleca się 12 miesięczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą zanikać, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po roku. Jeśli z jakiegoś powodu zajdzie jednak konieczność wcześniejszego usunięcia, należy udać się do chirurga, który wykonywał wszywanie esperalu.

Czy wszywka alkoholowa esperal jest szkodliwa?

Zdrowa i w pełni pracująca wątroba przekształca alkohol w wodę i dwutlenek węgla. Reakcja nazywana jest dehydrogenazą aldehydową. Disulfiram znajdujący się wewnątrz esperalu blokuje reakcję, a tym samym w organizmie odkłada się szkodliwy dla człowieka aldehyd octowy. Chory po spożyciu alkoholu czuje się bardzo źle, ale dzięki temu może zniechęcić do spożywania alkoholu. Najczęstszymi objawami są: nudności wymioty, bóle i zawroty głowy, czy zaczerwieniona twarz. Objawy zazwyczaj pojawiają się od 10 minut a utrzymują nawet 10 godzin! Jest to optymistyczna wersja, która może wystąpić po niewielkiej ilości alkoholu. Dużo większy problem pojawia się, gdy w grę wchodzi libacja alkoholowa. Objawy, które towarzyszą to: problemy z widzeniem, trwałe uszkodzenia wątroby, zaburzenia pracy serca oraz świadomości. Niestety, ale odnotowano przypadki śmiertelne. Esperal jest metodą awersyjną leczenia alkoholizmu. Co to znaczy? Alkoholik obawia się skutków ubocznych picia alkoholu, decyduje się na pozostanie w stanie trzeźwości. Esperal jest w stanie zapewnić abstynencją przez około 8 miesięcy, zdarza się, że okres działania wyniesie nawet rok. Jest to w głównej mierze zależne od organizmu chorego.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg wszycia esperalu

Nie ma konkretnej daty, która wyznacza kiedy chory powinien się zgłosić na zabieg. Ważne jest to, że osoba uzależniona chce z tym walczyć i wszyć esperal. Chęć zmiany swojego życia i najbliższych, jak i determinacja jest zupełnie wystarczające. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest poprzedzony konsultacją lekarską, na której określana jest dawka, jak i przeprowadzany wywiad. Pacjent musi być pełnoletni oraz trzeźwy przynajmniej przez 12 godzin przez zabiegiem implantacji. Zalecany czas to nawet i dwa pełne dni. Chcemy pomagać skutecznie i ułatwiać proces wyjścia z choroby alkoholowej. Oprócz wszycia esperalu, oferujemy detoks alkoholowy oraz terapię w grupach bądź sam na sam ze specjalistą tuż po wszyciu esperalu. Warto zaznaczyć, że wszywka alkoholowa nie wyleczy pacjenta z choroby alkoholowej. Połączenie metod farmakologicznych (esperal) z psychologicznymi może przynieść oczekiwany rezultat i w konsekwencji przerwać nałóg. Zapewniamy kompleksowe leczenie i pomoc w jednym miejscu. Nie chcemy, żeby pacjenci po wszyciu esperalu w Łodzi pozostali bez dalszej pomocy.

Jakie wyróżniamy stadia choroby alkoholowej?

U każdego może wyglądać trochę inaczej, jednak przez wiele lat próbowano określić jej fazy. E.M. Jellinek zasugerował, że można określić 4 stadia choroby alkoholowej. Pierwsza z nich to faza prealkoholowa, która polega na sporadycznym piciu. Po czasie wiadomo już, że alkohol dobrze wpływa na samopoczucie. Zmianie ulega też potrzebna dawka płynów etylowych, by coś w ogóle poczuć/upić się. W trakcie fazy ostrzegawczej mogą u nałogowca pojawiać się luki w pamięci. W okresie, określanym jako krytycznym, można zauważyć, że osoba ta traci kontrolę nad życiem oraz ilością wypijanych płynów. Długotrwałe ciągi w piciu oznaczają finalną część uzależnienia, która jest nazywana przewlekłą.

Komitet Ekspertów dla Spraw Alkoholizmu Światowej Organizacji Zdrowia zaproponował jednak inny podział. Według nich, alkoholicy na samym początku piją okazjonalnie nadmierną ilość alkoholu. Po czasie staję się to już nawykiem, a kontrola przestaje istnieć. Uzależnienie po czasie staje się nałogiem. Wyróżniona została także grupa, która została nazwa alkoholizmem innym, który dotyczy picia powiązanego z patologią oraz zaburzeniami psychicznymi.

Każdy z etapów może zostać zatrzymany poprzez zabieg wszycia esperalu w Łodzi. Najłatwiej z podjęciem decyzji będzie oczywiście przed wejściem w końcową fazę nałogu. Nie jest to jednak tak łatwe dla samej osoby uzależnionej. Niemniej, osoba, która chce się zmienić może w każdej chwili zgłosić się o pomoc. A tym samym zacząć walkę z chorobą alkoholowa. Na ten moment nie istnieje skuteczniejsza metoda, niż implantacja esperalu. Efektywność zawdzięczamy poważnym komplikacją po spożyciu oraz wstrętowi do alkoholu.

Jakie są przeciwwskazania zaszyciu?

Należy pamiętać, że implantacja esperalu nie jest dla każdego. Możliwość zaszycia wszywką alkoholową w Łodzi zależy od stanu zdrowia pacjenta. Wszycia esperalu nie zaleca się osobą, jak: kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, uzależnione od disulfiram, chorujące na niewydolność obwodową krążenia lub niewydolność serca. Wykluczone z wszycia esperalu są również osoby, które na takie choroby jak: choroba niedokrwienna serca , zapalenie zarostowe tętnic, zapalenie wielonerwowe, nadciśnienie tętnicze i zapalenie nerwu wzrokowego. Zabieg nie jest wskazany dla osób, które przeszły zawał serca oraz u tych, których stwierdzono zaburzenia psychiczne. Ostrożność nie zaszkodzi w przypadku problemów z układem oddechowym, cukrzycą, chorobami nerek/wątroby, padaczką, a także niedoczynnością tarczycy – esperal może pogłębiać zaawansowanie wymienionych chorób. Podczas wywiadu lekarz uzna, czy osoba może zostać zakwalifikowana do zabiegu wszycia esperalu.

Po prawej recepcja Naszego Gabinetu a po lewej drzwi do gabinetów lekarskich

Wszycie Esperalu w Naszym Gabinecie w Łodzi

Implantacja esperalu z disulfiram przeprowadzona przez Polskie Centrum Esperal Łódź to zabieg niezagrażający zdrowiu pacjenta. Wszywanie esperalu jest przeprowadzane dopiero po dokładnym wywiadzie z pacjentem. Podczas którego ustalana jest dawka i czas terapii esperalem, a także pacjent zostaje poinformowany o specyfice leczenia disulfiram. Świadomy i gotowy pacjent podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu. Wszycie z użyciem esperalu wykonywane jest od razu, bez zbędnej zwłoki.

Wykorzystujemy jedynie oryginalne wszywki z esperalem. Dzięki temu możesz być spokojny o jakość oferowanych przez nas usług. Wszycie esperalu pomogło już wielu osobom skutecznie zwalczyć nałóg alkoholowy. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w Łodzi.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje wszycie esperalu w Łodzi?

Cena wszycia esperalu zaczyna się od 399 zł. Jest uzależniona od dawki esperalu, rodzaju szwów, jak i ilości konsultacji.

Czas trwania zabiegu

Sam zabieg trwa dosyć krótko, bo około 30 minut.

Czy implantacja esperalu boli?

Nie, zabiegu wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przechodzi zabieg bezboleśnie.

Jak działa esperal

To jak działa esperal jest uzależnione od ilości spożytego alkoholu i organizmu. Może skończyć się na bólach głowy, zawrotach i nudnościach, ale również na poważnych uszkodzeniach wątroby.

Czy oferujemy oryginalne wszywki alkoholowe?

Tak, zajmujemy się wszywaniem tylko i wyłącznie oryginalnego esperalu.

Czy esperal przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu?

Esperal nie przeszkadza, dzięki implantacji podpowięziowo.

Ostatnia aktualizacja

5/5 - (31 głosów)