Nasza klinika prosperuje na obszarze największych miast Polski, jednak pomagamy w okolicy Środy Wielkopolskiej. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów stale podnosimy podstawowe standardy naszych usług medycznych w każdym naszym ośrodku. Niezwykle ważne jest dla nas samopoczucie osoby chorej, z tego powodu, bezustannie rozbudowujemy sieć naszych placówek. Zależy nam by leczenie było jak najbardziej przyjazne dla pacjenta i żeby nikt nie musiał martwić się odległością. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale również kompleksową obsługą od początku trwania leczenia i reach jego zakończenia. Prócz zabiegu wszycia esperalu przeprowadzamy detoks alkoholowy, a nawet psychoterapię.


Nasza klinika znajduje się niedaleko Środy Wielkopolskiej. Naszym atutem jest nowoczesna klinika, gdzie pracownicy to ludzie pracujący z powołaniem. Kadra naszego ośrodka to profesjonaliści o ofiarnym sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W przychodni oferujemy szereg terapii leczących uzależnienie od alkoholu m.in implantujemy esperal z disulfiram. Świadectwem naszego profesjonalizmu i uznania jest niezliczona liczba pacjentów z Środy Wielkopolskiej, która postanowiła nam zaufać i pokonała nałóg alkoholowy.

Cena wszywki alkoholowej Środa Wielkopolska

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł


Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Środzie Wielkopolskiej prosimy o kontakt:

esperal Środa Wielkopolska

Wszywka alkoholowa Środa Wielkopolska


Przeprowadzane przez naszą klinikę zabiegi są bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Staramy się by leczenie było jak najlepiej dobrane do oczekiwań osoby szukającej pomocy z Środy Wielkopolskiej. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza rozmowę-wywiad oraz przekazuje informacje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na organizm człowieka. Oprócz tego ustala w porozumieniu z pacjentem ilość dawki, która zostanie zaaplikowana we wszywce alkoholowej. Kiedy pacjent będzie zdecydowany i świadom konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może być już wykonany.

Sposób działania Esperalu (Disulfiram)


Esperal a dokładnie disulfiram, który się w nim znajduje, wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie człowieka. Wyłączony zostaje enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol w trakcie terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie całkowicie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie przy użyciu esperal/disulfiram jest skuteczna i pozwoliła wielu osobom w Środzie Wielkopolskiej pozostać trzeźwym.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem problemu alkoholowego?


Niestety, ale nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), działa na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie chociażby niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.


Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie alkoholizmu, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. W celu skutecznego pozbycia problemu alkoholowego rozsądnie jest wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz niedaleko Środy Wielkopolskiej.

wszywka alkoholowa Środa Wielkopolska

Czy chory może samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?


Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie należy się więc obawiać, że niepilnowany pacjent chwyci za nóż i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę podczas snu. Tabletki esperalu są wchłaniane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się 12 miesięczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy skierować się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.


Zastanawiasz się czy w Środzie Wielkopolskiej znajduje się klinika oferująca profesjonalne wszywki alkoholowe?


Najbliżej znajdujący się oddział Naszego Gabinetu znajduje się w Twojej okolicy, mianowicie: Esperal Poznań

Wszywka alkoholowa Środa Wielkopolska – kontakt i mapa dojazdu


Kadra naszej kliniki blisko Środy Wielkopolskiej składa się najlepszych specjalistów. Pomagamy w dni robocze oraz w soboty i niedziele po wcześniejszym umówieniu. Zapraszamy, czeka na Państwa kompetentny i pozytywnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc dla każdego pacjenta.


Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Każdego potrzebującego pomocy zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Poznań