Esperal Chorzów

Nasza klinika działa na terenie największych miast Polski, jednak pomagamy w okolicy Chorzowa. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów każdego dnia podnosimy standardy naszych usług medycznych w każdym naszym ośrodku. Najważniejsze jest dla nas dobro chorego, dlatego wciąż zwiększamy sieć naszych placówek. Chcemy, by leczenie było jak najbardziej przyjazne dla pacjenta i żeby nikt nie musiał przykładać uwagi na odległość. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale również przeprowadzamy kompleksową obsługę od początku trwania leczenia i pull off jego zakończenia. Oprócz zabiegu wszycia esperalu przeprowadzamy detoks alkoholowy oraz psychoterapię pacjenta.

Nasza klinika znajduje się niedaleko Chorzowa. Naszym atutem jest ponadczasowa placówka, w której pracownicy to ludzie z powołaniem. Kadra naszego ośrodka to profesjonaliści o wielkim sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W naszej przychodni przeprowadzamy szereg terapii leczących uzależnienie alkoholowe np. implantujemy esperal disulfiram. Świadectwem naszego profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów z Chorzowa, która postanowiła nam zaufać i wygrała z nałogiem alkoholowym.

esperal Chorzów

Wszywka alkoholowa Chorzów

Przeprowadzane przez naszą klinikę zabiegi są bezpieczne dla życia pacjenta. Przykładamy się by leczenie było jak najlepiej dopasowane do zamierzeń pacjenta z Chorzowa. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza rozmowę-wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na organizm człowieka. Ponadto ustala w porozumieniu z pacjentem ilość dawki aplikowanej wszywki alkoholowej. Kiedy pacjent jest zdecydowany i świadomy konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może zostać już przeprowadzony.

Sposób działania Esperalu (Disulfiram)

Esperal a dokładnie disulfiram, który się w nim znajduje, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie. Znaczy to tyle, że zostaje wyłączony enzym przekształcający alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol podczas terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z zastosowaniem esperalu ma za zadanie zniesmaczyć do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Metoda leczenia przy użyciu esperal/disulfiram jest skuteczna i pozwoliła wielu osobom w Chorzowie pozostać trzeźwym.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem problemu alkoholowego?

Niestety, ale nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, działa w sposób, gdzie spożycie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.

Skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie osób dotkniętych alkoholizmem, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, kończąc na terapii. W celu owocnego rozwiązania problemu alkoholowego warto wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz niedaleko Chorzowa.

wszywka alkoholowa Chorzów

Czy chory będzie w stanie samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?

Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie powinno, ze niepilnowany pacjent złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wchłaniane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. Przez to, zaleca się 12 miesięczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą zanikać, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy udać się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.

Czy w Chorzowie znajduje się klinika oferująca profesjonalne wszywki alkoholowe?

Najbliżej znajdujący się oddział Naszego Gabinetu znajduje się w Twojej okolicy, a dokładniej: Esperal Katowice

Wszywka alkoholowa Chorzów – kontakt i mapa dojazdu

Zespół naszej kliniki blisko Chorzowa składa się wyselekcjonowanych profesjonalistów. Pomagamy w dni robocze oraz w soboty i niedziele po uprzednim umówieniu. Czeka na Państwa doświadczony i przyjaźnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc bez wyjątku.

Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Wszystkich potrzebujących zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w Katowice

Cena wszywki alkoholowej Chorzów

Esperal Standard – od 700 zł
Esperal VIP – 900 zł
Esperal Premium – 1150 zł
Esperal Gold – 1800 zł

Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Chorzowie prosimy o kontakt:

Telefon: tel. +48 519 775 225

Chcesz sprawdzić, bądź jesteś z innej lokalizacji niż Chorzów? Przejdź do pozostałych miast: