Nasza klinika działa na obszarze największych miast w Polsce, jednak pomagamy w okolicy Starachowic. Chcąc wychodzić na przeciw potrzebom naszych pacjentów bezustannie podnosimy standardy naszych usług medycznych w każdej naszej przychodni. Najważniejsze jest dla nas zdrowie osoby chorej, dlatego wciąż rozbudowujemy sieć naszych klinik. Chcemy, by oferowane przez nas leczenie było jak najbardziej komfortowe dla pacjenta i żeby nikt nie musiał martwić się odległością. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale również kompleksową obsługą od początku trwania leczenia i attain jego zakończenia. Prócz zabiegu wszycia esperalu przeprowadzamy detoks alkoholowy, a nawet psychoterapię.


Nasza placówka znajduje się niedaleko Starachowic. Wyróżnia nas ponadczasowa placówka, w której pracownicy to ludzie z powołaniem. Kadra naszego ośrodka to profesjonaliści o wielkim sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W przychodni świadczymy szereg terapii leczących uzależnienie od alkoholu m.in implantujemy esperal z disulfiram. Potwierdzeniem naszego profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów z Starachowic, która postanowiła nam zaufać i pokonała swój nałóg alkoholowy.

Cena wszywki alkoholowej Starachowice

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł


Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Starachowicach prosimy o kontakt:

esperal Starachowice

Wszywka alkoholowa Starachowice


Przeprowadzane przez naszą klinikę zabiegi są z zachowaniem bezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Przykładamy się aby leczenie było jak najlepiej dostosowane do celu chorego z Starachowic. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza rozmowę-wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na ciało człowieka. Ponadto ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki, która zostanie zaaplikowana we wszywce alkoholowej. Kiedy pacjent będzie zdecydowany i świadom konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może zostać już przeprowadzony.

Sposób działania Esperalu (Disulfiram)


Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie człowieka. Wyłączony zostaje enzym, który przekształca alkohol do bardziej przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol w trakcie trwania terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości podobnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie całkowicie zniesmaczyć do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie z zastosowaniem esperalu (disulfiram) jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Starachowicach pozostać w stanie trzeźwości.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem problemu alkoholowego?


Niestety, ale nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego picia alkoholu.


Bardzo skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie alkoholizmu, poczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. W celu skutecznego rozwiązania problemu alkoholowego rozsądnie jest wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz niedaleko Starachowic.

wszywka alkoholowa Starachowice

Czy chory jest w stanie samodzielnie pozbyć się wszywki z organizmu?


Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, nie jest więc możliwe ich samodzielne usunięcie. Nie ma więc powodów complete obaw, że nieupilnowany pacjent sięgnie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wchłaniane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się roczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak konieczność wcześniejszego ich usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszczepienia.


Czy w Starachowicach znajdziesz klinikę oferującą profesjonalne wszywki alkoholowe?


Najbliższy oddział Naszego Gabinetu znajduje się w Twojej okolicy, mianowicie: Esperal Kielce

Wszywka alkoholowa Starachowice – kontakt i trasa dojazdu


Zespół naszej kliniki blisko Starachowic złożony jest najlepszych profesjonalistów. Pomagamy w dni robocze oraz w soboty i niedziele po uprzednim umówieniu się. Czeka na Państwa kompetentny i pozytywnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc bez wyjątku.


Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Wszystkich potrzebujących zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Kielce