Wszywki alkoholowe Wrocław – Esperal Wrocław

Leczenie esperal WrocławMając na uwadze dobro naszych pacjentów postanowiliśmy otworzyć swoje oddziały w wielu miastach tak aby dostęp do środków typu wszywki alkoholowe był jeszcze lepszy. Dzięki temu nasi pacjenci nie muszą pokonywać niezliczonej ilości kilometrów aby otrzymać fachową pomoc. To co wyróżnia nasze gabinety to ujednolicenie standardów i stawianie na pierwszym miejscu pacjenta bez względu do jakiej placówki się on zgłosił.

Nie inaczej jest we Wrocławiu gdzie od kilku lat pomagamy pacjentom walczyć z nałogiem i do tej pory udało nam się przeprowadzić kilkaset zabiegów wszycia leku Esperal. Podobnie jak w innych naszych oddziałach tak i tutaj spotkać można przyjazny personel, który zna i rozumie problemy ludzi zmagających się z problemem alkoholowym. Dlatego zaufało nam już wielu pacjentów, którzy są dzisiaj świadectwem naszego profesjonalizmu.

Profesjonalne wszywki alkoholowe Wrocław

Jeśli chodzi o Esperal (Disulfiram) to nasze doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze medyczne umożliwia nam na szybkie i bezbolesne wykonanie zabiegu. Wszywka alkoholowa implementowana jest przez lekarza medycyny w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu pacjent jeszcze tego samego dnia może opuścić placówkę. Należy także zwrócić uwagę na fachową opiekę przed, w czasie i po zabiegu – lekarz dokładnie tłumaczy przed zabiegiem na czym będzie on polegał i w jaki sposób należy pielęgnować ranę po nim. Dzięki temu pacjent otrzymuje dokładne instrukcje.

Zabieg przeprowadzany w Polskim Centrum Esperal Wrocław jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. O tym jaka dawka leku zostanie zaimplementowana decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem. Chodzi o to aby leczenie było dostosowane do pacjenta i jak najbardziej spełniało jego oczekiwania. Dlatego przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad a  pacjent zostaje dokładnie poinformowany o możliwych interakcjach leku Esperal (Disulfiram) z alkoholem. Po tym pacjent podpisuje zgodę i zaczynany jest zabieg.

Podsumowując nasze wszywki alkoholowe to bezpieczny i skuteczny sposób na wymuszenie abstynencji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym oddziałem we Wrocławiu.

Esperal Wrocław tel. +48 519-775-225

Więcej znajdziesz na esperal-leczenie.pl

Esperal we Wrocławiu – FAQ

Stosowanie Esperalu (Disulfiramu), powszechniej znanego jako „wszywka” jest dość skuteczną metodą wspomagania walki z alkoholizmem w sposób farmakologiczny. Niektóre osoby nie są w stanie samodzielnie podjąć walki z problemem, a przy pomocy medycznego „strażnika” przychodzi im to znacznie łatwiej. Stosowanie esperalu niesie za sobą jednak szereg pytań, na które warto znać odpowiedź zanim zdecydujesz się na wszywkę. Oto kilka najczęściej spotykanych zagadnień i wątpliwości.

Jak działa zawarty w esperalu disulfiram?

Prawidłowo działająca wątroba trawi alkohol dostarczany do organizmu poprzez przekształcenie go w wodę i dwutlenek węgla. Reakcję tą nazywa się dehydrogenazą aldehydową. Disulfiram działa blokująco na ten naturalny odruch wątroby, powodując odkładanie się w organizmie szkodliwego dla człowieka aldehydu octowego. Brzmi to źle, ale to właśnie reakcja na ten szkodliwy związek ma zniechęcić chorego do spożywania alkoholu. Reakcja w postaci nudności, wymiotów, zaczerwienionej twarzy oraz bólu głowy może pojawić się już w 10 minut od spożycia dawki alkoholu i może trwać nawet do 10 godzin.

W jakim miejscu wszywa się esperal?

Esperal to lek w formie sterylnych tabletek przystosowanych do wszywania podskórnego, lub precyzyjniej określając – podpowięziowego. Miejscem idealnym jest więc obszar pod pośladkiem. Okolice pośladka nie posiadają ogromnych naczyń krwionośnych ani skupisk nerwowych, dlatego stanowią doskonały wybór zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i estetycznego. Dzięki takiemu umiejscowieniu dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się praktycznie nie występują, a ewentualna blizna po szwie jest praktycznie niewidoczna. Wiele osób decyduje się na kilkakrotne wszywanie esperalu, dlatego ważnym jest, by ograniczyć jak najbardziej ryzyko powstawania blizn.

Czy esperal jest widoczny przez skórę?

Nie. Tabletki umiejscawia się tak, by ich działanie było najmocniejsze, a jednocześnie by nie utrudniały prawidłowego poruszania się. W związku z tym są one umieszczane pod powięzią, przez co są nie tylko  niewidoczne, ale i praktycznie niewyczuwalne pod skórą. Wiele osób obawia się tego ze względu na ilość tabletek aplikowanych podczas zabiegu, jednak ich widoczność jest tylko mitem lub efektem złego wykonania zabiegu.

Esperal we Wrocławiu – Disulmed Wrocław – czynne od 8 do 20

Kto może zdecydować się na zabieg tego typu?

Jeżeli problem alkoholu znacznie nas przerasta, możemy zdecydować się na wszycie esperalu. Dzięki tej innowacyjnej metodzie możemy raz na zawsze pozbyć się problemu z nadużywaniem alkoholu. Reakcja, jaka ma miejsce w momencie spożycia alkoholu, mając wszywkę, na zawsze ‘obrzydzi’ nam picie alkoholu. Zabiegi te wykonywane są na osobach, na które faktycznie nie działają wszelkie inne sposoby.

Wszycie esperalu trwa około kilkunastu minut, wraz z przygotowaniem pacjenta do zabiegu. Musimy więc wiedzieć, że nie jest to ani długi, ani bolesny zabieg. Wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem. Jest to całkowicie bezpieczna metoda na pozbycie się problemu alkoholu. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze esperal jest lekiem wskazanym we wszystkich przypadkach, jeżeli chodzi o wszywkę. Najczęściej możemy zastosować esperal w postaci kapsułek, które należy brać regularnie o ustalonej porze dnia. Ważne jest to, że na wszycie esperalu mogą pozwolić sobie jedynie osoby dorosłe.

Zabiegowi implantacji esperalu nie mogą poddać się kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także pacjenci, którzy są uczuleni na disulfiram, chorują na niewydolność serca, niewydolność obwodowa krążenia, chorobę niedokrwienia serca, zapalenie zarostowe tętnic, nadciśnienie tętnicze, zapalenie wielonerwowe, zapalenie nerwu wzrokowego. Zabieg jest także niewskazany dla tych osób, które przeszły zawał serca oraz u których stwierdzono zaburzenia psychiczne. Ostrożność powinny zachować również te osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego, cukrzyca, padaczką, chorobami nerek, wątroby, a także niedoczynnością tarczycy, gdyż disulfiram może pogłębić zaawansowanie tych chorób.

Warto też pamiętać, że zabiegowi poddać się mogą osoby trzeźwe (od ostatniego spożycia musi minąć ok.48 godzin), a także po zakończeniu kuracji należy zachować abstynencję przez okres minimum 14 dni.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zabiegu znajdziesz na stronie Nasz-Gabinet.pl Esperal Wrocław >>

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...