Nasza klinika prosperuje na obszarze największych miast w Polsce, jednak pomagamy w okolicy Jaworzna. Chcąc wychodzić na przeciw wymaganiom naszych pacjentów każdego dnia podnosimy podstawowe standardy oferowanych przez nas usług medycznych w każdym naszym ośrodku. Ważne jest dla nas samopoczucie chorego, dlatego wciąż rozbudowujemy sieć naszych klinik. Zależy nam by leczenie było jak najbardziej komfortowe dla pacjenta i żeby nikt nie musiał przykładać uwagi na odległość. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale i również kompleksową obsługą. Prócz zabiegu wszycia esperalu wykonujemy detoks alkoholowy oraz psychoterapię pacjenta.


Nasza klinika znajduje się niedaleko Jaworzna. Naszym atutem jest nowoczesna klinika, w której pracownicy to ludzie pracujący z powołaniem. Nasz personel to profesjonaliści o ofiarnym sercu, dla których dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu. W przychodni przeprowadzamy szereg terapii leczących uzależnienie od alkoholu m.in implantujemy esperal z disulfiram. Świadectwem oferowanego przez nas profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów z Jaworzna, która postanowiła nam zaufać i wygrała z nałogiem alkoholowym.

Cena wszywki alkoholowej Jaworzno

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł


Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Jaworznie prosimy o kontakt:

esperal Jaworzno

Wszywka alkoholowa Jaworzno


Wykonywane przez nas zabiegi są z zachowaniem bezpieczeństwa dla życia pacjenta. Przykładamy się by leczenie zostało jak najlepiej dostosowane do oczekiwań chorego z Jaworzna. Tuż przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram zawartego w esperalu na ciało człowieka. Dodatkowo ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki aplikowanej wszywki alkoholowej. Kiedy pacjent jest zdecydowany i świadomy konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może zostać już przeprowadzony.

Sposób działania Esperalu (Disulfiram)


Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na znaczne zmniejszenie alkoholu w organizmie człowieka. Znaczy to tyle, że zostaje wyłączony enzym, który przekształca alkohol do bardziej przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która zdecyduje się na spożycie alkoholu podczas terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z pomocą esperalu ma za zadanie zrazić do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Leczenie z zastosowaniem esperalu (disulfiram) jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Jaworznie pozostać trzeźwym.

Czy zaszycie esperalu będzie rozwiązaniem problemu alkoholowego?


Nie, a dlatego, że substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, w wyniku której spożywanie chociażby niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego picia alkoholu.


Bardzo skutecznym sposobem może okazać się kompleksowe leczenie alkoholizmu, poczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, na terapii kończąc. Chcąc owocnie rozwiązać problem alkoholowy rozsądnie jest wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym wsparciu, którą znajdziesz niedaleko Jaworzna.

wszywka alkoholowa Jaworzno

Czy chory będzie w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?


Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, a więc niemożliwe jest ich samodzielne usunięcie. Nie należy się więc obawiać, że nieupilnowany chory złapie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm przez cały czas trwania kuracji. Przez to, zaleca się roczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po upływie roku. Jeśli pojawi się powód, gdzie zajdzie jednak wymóg wcześniejszego usunięcia, należy zgłosić się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszczepienia.


Czy w Jaworznie znajduje się klinika oferująca profesjonalne wszywki alkoholowe?


Najbliższy oddział Naszego Gabinetu znajduje się w Twojej okolicy, a dokładniej: Esperal Katowice

Wszywka alkoholowa Jaworzno – kontakt i trasa dojazdu


Kadra naszej kliniki blisko Jaworzna składa się najlepszych specjalistów. Jesteśmy dostępni w dni robocze oraz w soboty i niedziele po wcześniejszym umówieniu się. Czeka na Państwa kompetentny i pozytywnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc bez wyjątku.


Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Każdego potrzebującego pomocy zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w Katowice