Nasza klinika prosperuje na obszarze największych miast w Polsce, jednak pomagamy w okolicy Inowrocławia. Chcąc wychodzić na przeciw wymaganiom naszych pacjentów bezustannie zwiększamy standardy naszych usług medycznych w każdym naszym ośrodku. Najważniejsze jest dla nas zdrowie osoby chorej, dlatego wciąż rozwijamy sieć naszych klinik. Zależy nam by leczenie było jak najbardziej przyjazne dla osób uzależnionych i żeby nikt nie musiał martwić się odległością. Zajmujemy się nie tylko wszywkami alkoholowymi, ale również kompleksową obsługą od początku trwania leczenia i realize jego zakończenia. Prócz zabiegu wszycia esperalu przeprowadzamy detoks alkoholowy oraz psychoterapię pacjenta.


Nasza placówka znajduje się niedaleko Inowrocławia. Wyróżnia nas ponadczasowa placówka, gdzie pracownicy to ludzie pracujący z powołaniem. Nasz personel to profesjonaliści o wielkim sercu, dla których dobro osób chorych jest na pierwszym miejscu. W przychodni przeprowadzamy szereg terapii leczących uzależnienie od alkoholu np. implantujemy esperal z disulfiram. Potwierdzeniem oferowanego przez nas profesjonalizmu i uznania jest rzesza pacjentów z Inowrocławia, która postanowiła nam zaufać i pokonała swój nałóg alkoholowy.

Cena wszywki alkoholowej Inowrocław

Esperal Standard – 750 zł
Esperal VIP – 950 zł
Esperal Premium – 1200 zł
Esperal Gold – 1900 zł
Esperal Exclusive – 2500 zł


Powyższe ceny są jedynie informacją wstępną. Aby poznać dokładną cenę zabiegu wszywki w Inowrocławiu prosimy o kontakt:

esperal Inowrocław

Wszywka alkoholowa Inowrocław


Przeprowadzane przez naszą klinikę zabiegi są z zachowaniem bezpieczeństwa dla życia pacjenta. Przykładamy się aby leczenie było jak najlepiej dobrane do oczekiwań osoby szukającej pomocy z Inowrocławia. Tuż przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza rozmowę-wywiad oraz informuje o wpływie disulfiram, który jest zawarty w esperalu na organizm człowieka. Oprócz tego ustala w porozumieniu z pacjentem wielkość dawki aplikowanej wszywki alkoholowej. Kiedy pacjent będzie zdecydowany i świadom konsekwencji leczenia esperalem, podpisuje zgodę, a zabieg może być już wykonany.

Esperal (Disulfiram) – sposób działania


Esperal a dokładnie disulfiram w nim zawarty, wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie. Znaczy to tyle, że zostaje wyłączony enzym, który przekształca alkohol do przyswajalnej formy. W związku z tym osoba, która spożyje alkohol podczas terapii esperalem z disulfiram doświadczy przykrych dolegliwości porównywalnych do zatrucia alkoholem. Terapia awersyjna z zastosowaniem esperalu ma za zadanie zniesmaczyć do sięgania przez osobę uzależnioną po alkohol. Metoda leczenia przy użyciu esperal/disulfiram jest skuteczna i pomogła wielu osobom w Inowrocławiu pozostać w stanie trzeźwości.

Zaszycie esperalu rozwiązaniem problemu alkoholowego?


Niestety, ale nie, a dokładniej substancja czynna w nim występująca (disulfiram), funkcjonuje na zasadzie terapii awersyjnej, działa w sposób, gdzie spożycie niewielkiej ilości alkoholu będzie powodować wstręt do kontynuowania dalszego spożywania alkoholu.


Skutecznym sposobem może być kompleksowe leczenie alkoholizmu, zaczynając od detoksu alkoholowego, przez wszywkę, kończąc na terapii. W celu sprawnego rozwiązania problemu alkoholowego warto wybrać się do placówki specjalizującej się w kompleksowym leczeniu, którą znajdziesz niedaleko Inowrocławia.

wszywka alkoholowa Inowrocław

Czy chory będzie w stanie samodzielnie usunąć wszywkę z organizmu?


Tabletki esperalu implantowane są podpowięziowo, a więc niemożliwe jest ich samodzielne usunięcie. Nie należy się więc obawiać, że niepilnowany chory sięgnie za coś ostrego i wyjmie tabletki lub wydrapie wszywkę w trakcie snu. Tabletki esperalu są wsiąkane przez organizm nieustannie w czasie trwania kuracji. To właśnie z tego względu zaleca się roczną abstynencję – choć po 8 miesiącach efekty działania disulfiramu mogą słabnąć, całkowitą pewność ich zniknięcia uzyskasz dopiero po roku. Jeśli z jakiegoś powodu zajdzie jednak konieczność wcześniejszego usunięcia, należy udać się do chirurga, który wykonywał procedurę ich wszycia.


Czy w Inowrocławiu znajdziesz klinikę oferującą profesjonalne wszywki alkoholowe?


Najbliższy oddział Naszego Gabinetu znajduje się w Twojej okolicy, mianowicie: Esperal Warszawa

Wszywka alkoholowa Inowrocław – kontakt i mapa dojazdu


Kadra naszego gabinetu blisko Inowrocławia złożony jest najlepszych specjalistów. Jesteśmy dostępni w dni robocze oraz w soboty i niedziele po uprzednim umówieniu. Zapraszamy, czeka na Państwa kompetentny i pozytywnie nastawiony zespół specjalistów. Jesteśmy ukierunkowani na pomoc dla każdego pacjenta szukającego pomocy.


Implantacja esperalu to sprawdzony sposób na walkę z uzależnieniem alkoholowym. Wszystkich potrzebujących zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką w Warszawa