Wszywki alkoholowe esperal Wrocław

Leczenie esperal WrocławMając na uwadze dobro naszych pacjentów postanowiliśmy otworzyć swoje oddziały w wielu miastach tak aby dostęp do środków typu wszywki alkoholowe był jeszcze lepszy. Dzięki temu nasi pacjenci nie muszą pokonywać niezliczonej ilości kilometrów aby otrzymać fachową pomoc. To co wyróżnia nasze gabinety to ujednolicenie standardów i stawianie na pierwszym miejscu pacjenta bez względu do jakiej placówki się on zgłosił.

Nie inaczej jest we Wrocławiu gdzie od kilku lat pomagamy pacjentom walczyć z nałogiem i do tej pory udało nam się przeprowadzić kilkaset zabiegów wszycia leku Esperal. Podobnie jak w innych naszych oddziałach tak i tutaj spotkać można przyjazny personel, który zna i rozumie problemy ludzi zmagających się z problemem alkoholowym. Dlatego zaufało nam już wielu pacjentów, którzy są dzisiaj świadectwem naszego profesjonalizmu.

Profesjonalne wszywki alkoholowe

Jeśli chodzi o Esperal (Disulfiram) to nasze doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze medyczne umożliwia nam na szybkie i bezbolesne wykonanie zabiegu. Wszywka alkoholowa implementowana jest przez lekarza medycyny w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu pacjent jeszcze tego samego dnia może opuścić placówkę. Należy także zwrócić uwagę na fachową opiekę przed, w czasie i po zabiegu – lekarz dokładnie tłumaczy przed zabiegiem na czym będzie on polegał i w jaki sposób należy pielęgnować ranę po nim. Dzięki temu pacjent otrzymuje dokładne instrukcje.

Zabieg przeprowadzany w Polskim Centrum Esperal Wrocław jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. O tym jaka dawka leku zostanie zaimplementowana decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem. Chodzi o to aby leczenie było dostosowane do pacjenta i jak najbardziej spełniało jego oczekiwania. Dlatego przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad a  pacjent zostaje dokładnie poinformowany o możliwych interakcjach leku Esperal (Disulfiram) z alkoholem. Po tym pacjent podpisuje zgodę i zaczynany jest zabieg.

Podsumowując nasze wszywki alkoholowe to bezpieczny i skuteczny sposób na wymuszenie abstynencji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym oddziałem we Wrocławiu.

Esperal Wrocław tel. +48 519-775-225

Więcej znajdziesz na esperal-leczenie.pl

Esperal we Wrocławiu – FAQ

Stosowanie Esperalu (Disulfiramu), powszechniej znanego jako „wszywka” jest dość skuteczną metodą wspomagania walki z alkoholizmem w sposób farmakologiczny. Niektóre osoby nie są w stanie samodzielnie podjąć walki z problemem, a przy pomocy medycznego „strażnika” przychodzi im to znacznie łatwiej. Stosowanie esperalu niesie za sobą jednak szereg pytań, na które warto znać odpowiedź zanim zdecydujesz się na wszywkę. Oto kilka najczęściej spotykanych zagadnień i wątpliwości.

Jak działa zawarty w esperalu disulfiram?

Prawidłowo działająca wątroba trawi alkohol dostarczany do organizmu poprzez przekształcenie go w wodę i dwutlenek węgla. Reakcję tą nazywa się dehydrogenazą aldehydową. Disulfiram działa blokująco na ten naturalny odruch wątroby, powodując odkładanie się w organizmie szkodliwego dla człowieka aldehydu octowego. Brzmi to źle, ale to właśnie reakcja na ten szkodliwy związek ma zniechęcić chorego do spożywania alkoholu. Reakcja w postaci nudności, wymiotów, zaczerwienionej twarzy oraz bólu głowy może pojawić się już w 10 minut od spożycia dawki alkoholu i może trwać nawet do 10 godzin.

W jakim miejscu wszywa się esperal?

Esperal to lek w formie sterylnych tabletek przystosowanych do wszywania podskórnego, lub precyzyjniej określając – podpowięziowego. Miejscem idealnym jest więc obszar pod pośladkiem. Okolice pośladka nie posiadają ogromnych naczyń krwionośnych ani skupisk nerwowych, dlatego stanowią doskonały wybór zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i estetycznego. Dzięki takiemu umiejscowieniu dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się praktycznie nie występują, a ewentualna blizna po szwie jest praktycznie niewidoczna. Wiele osób decyduje się na kilkakrotne wszywanie esperalu, dlatego ważnym jest, by ograniczyć jak najbardziej ryzyko powstawania blizn.

Czy esperal jest widoczny przez skórę?

Nie. Tabletki umiejscawia się tak, by ich działanie było najmocniejsze, a jednocześnie by nie utrudniały prawidłowego poruszania się. W związku z tym są one umieszczane pod powięzią, przez co są nie tylko  niewidoczne, ale i praktycznie niewyczuwalne pod skórą. Wiele osób obawia się tego ze względu na ilość tabletek aplikowanych podczas zabiegu, jednak ich widoczność jest tylko mitem lub efektem złego wykonania zabiegu.

Esperal we Wrocławiu – Disulmed Wrocław – czynne od 8 do 20